A gyerekek gyorsan nőnek, évről évre újabb ruhatárra van szükségük. Ilyenkor a régi ruhákat felajánljuk jótékony célra, vagy átadjuk az ismerősök fiatalabb gyerekeinek. A ruhák válogatása, pakolása közben mindig emlékek tolulnak fel a múltból, egy-egy játszós délután, egy-egy óvodai, iskolai fellépés, ballagás emléke. Az élet játék, és minden egyes nap egy játszma. A munkahelyen „dolgozósdit” játszunk, a boltban „boltososat”, otthon pedig „anyukásat-apukásat-családosat”. Mindenkinek megvan a maga szerepe a hétköznapok és hétvégék rendjében.
Ha a családban felmerül egy probléma, az is játszmákat indít el. Ezek lehetnek nyíltak, a résztvevők kiteszik a kártyákat az asztalra, mindenki felfedi a lapjait, és nyíltan beszélnek a problémákról. Sok családban azonban ez nem így működik. A problémák nyílt megbeszélése helyett játszmákba kezdenek. Ilyen például az alkoholfüggősséggel küzdők és a környezetükben élők körében előforduló alkoholista játszma. Mindenki azt játssza, hogy nem vesz tudomást a problémáról, illetve nem tekinti a problémát problémának, esetleg még igazolást is keresnek az ivás okára, ilyenek például a stresszes időszakon megy át, illetve a mostanában sokat dolgozik kifogások. A környezete elnézi a függő gyengeségét, szeretetből, megértésből, esetleg a külvilág felé érzett szégyenérzetből fakadóan.
Ilyenkor mi lehet a megoldás? Az első lépés mindenképpen a probléma felismerése és beismerése és az alkoholista játszma feladása. A család fordulhat pszichoterapeutához is, de a rendszeresen használatos gyógyszerek felírásán túl sokkal többet segíthet egy rehabilitációs csoport munkájának segítsége. Erre nyújt lehetőséget a Családi Felépülési Központ. A honlapjukon található telefonszámot tárcsázva lehet segítségnyújtást kérni. A segítségnyújtásban itt olyan szakemberek vesznek részt, akik valamikor maguk is érintettek voltak az alkoholista játszmákban. Az alapítótagok egy olyan család tagjai, akik saját maguk is keresztülmentek az alkoholista személlyel való együttélés fokozatain, és amikor már a játszmák nem múködtek tovább, akkor az a család szétesését eredményezte. Szerencsére az ő történetük happy enddel végződött, hiszen a család függő tagjai felépültek, az egység újra kialakult közöttük, és ma már közösen dolgoznak azért, hogy mások számára is mindez lehetővé váljon.
Szolgáltatásaik között szerepel az állapotfelmérés, a konzultáció, a családi konzultáció és a 28 napos felépülési program. A honlapjukon sok-sok olyan ember hálás szava olvasható, akit sikeresen mentettek ki az alkohol rabságából, önmaga és egészsége pusztításától. Akiknek sikerült új utat mutatniuk, akiket sikerült a gyógyulás útjára terelni, és megmutatni számukra, hogy igenis van megoldás. Ezek a ma már felépülők hálásan köszönik meg a segítséget és az új esély lehetőségét. Ebben természetesen azért ők is benne vannak, ők is keményen megküzdöttek a sikerért, de háttértámogatás nélkül ez nem ment volna nekik.